Tekin ÇELENK (KURUCU MÜDÜR)

    İlkokulu doğum yeri olan Damarlıda, Ortaöğrenimini Ordu'da, Lisans Eğitimini Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi, Özel Eğitim Öğretmenliği Bölümünde Ülkemizin Özel Eğitim Duayenleri olan Prof Dr Ayşegül ATAMAN, Prof Dr Mehmet ÖZYÜREK, Prof Dr Leyla KÜÇÜKAHMET, Prof Dr E.Rüya ÖZMEN, Prof Dr Ülker AKKUTAY, Prof Dr Zühal TOPÇU,  Prof Dr A.Azmi YETİM, Prof Dr Nihal VAROL, Dr Tuba TUNCER, Dr Atilla TAZEBAY Hocalardan özel eğitim dersleri alarak tamamladı.

      1992 yılında Özel Eğitim Bölümünün ilk öğrencileri olarak Pınar ŞAFAK, Yusuf Ziya TAVİL ve 20 arkadaşıyla mezun oldu.

      Aynı yıl Ordu Rehberlik ve Araştırma Merkezinde Özel Eğitim Öğretmeni olarak göreve başladı.

      1997 yılında Özel Eğitim Bölüm Başkanı iken kendi isteği ile görevinden ayrıldı.

       Aynı yıl Gürgentepe ilçesinde kuyumculuk faaliyeti ile ticari hayata başladı.

    1999 yılında Mahalli İdareler Genel Seçiminde bir siyasi partinin belediye başkan adayı olarak seçimlere girdi. Aynı siyasi partinin 2005 yılına kadar il yönetiminde bulundu.

       Özel Öğretim Kurumu açma düşüncesi hasıl olunca bu siyasi görevinden de kendi isteği ile ayrıldı 2005 yılı Ekim ayında bakanlık oluru ile Özel Alize Yeni Ufuklar Özel Eğitim Merkezini açtı ve Kurumun  Kurucu Müdürü Olarak  tekrar eğitim- öğretim hayatına devam kararı aldı.

         Ordu ilinin alan çıkışlı ilk özel eğitim öğretmeni olan Tekin ÇELENK;

        -Konuşma Engellilerin Eğitimi ve Terapileri,

        -Dil Konuşma Artikülasyon Becerilerinin Geliştirilmesi,

      -Mevzuat Geliştirme v.b kurs ve seminerlere katılarak alanla ilgili yenilik ve gelişmeri yakından takip etmektedir.

       Alanla ilgili yenilik ve gelişmeleri özel eğitimle ilgili gün ve haftalarda Ordu yazılı basın aracılığı ile kamuoyuyla paylaşmaktadır.

         Kurucu Müdür Tekin ÇELENK;

      ''Özel Çocuklara Özel Bir Yer'' anlayışıyla başladığı Özel Eğitim Hizmetine; '' Bireysel Eğitimin Ordudaki Adresi''olma yolunda kendi hizmet binasında emin adımlarla ilerleme gayreti içerisindedir.